Teatr Cortiqué

Szykuje nam się kolejny fantastyczny wyjazd. Poniżej szczegółowe informacje dotyczące spektaklu. Koszt biletu wstępu to 45zl. Koszt autokaru wyliczymy po deklaracjach chętnych dzieci. Wyjazd 26.10.21r.wtorek. Prosimy o ostateczne przemyślenie decyzji, ponieważ bilety musimy zakupić wcześniej i nie ma możliwości ich zwrócenia.

Spektakl zwraca uwagę młodych odbiorców na ważne wartości – wiedzę, intuicję, dojrzałość. Biała Sowa uosabia te cechy i choć można by założyć, że zapewnią jej one powszechny szacunek i sympatię, tak się nie dzieje. Sceniczna historia pokazuje jednak, że warto być wiernym swoim zasadom i rozwijać szlachetność charakteru – piękna postawa Białej Sowy w finale spektaklu zostaje nagrodzona, a inne postaci pojmują, iż o dojrzałość, mądrość i intuicję trzeba dbać i wciąż ją w sobie rozwijać.

Spektakl uczy dzieci obcowania ze światem teatru i opery. Autorska muzyka, ręcznie tworzone stroje i charakteryzacje oraz wyraziste rekwizyty z pewnością przyciągną uwagę najmłodszych. Scena, którą można obserwować z trzech stron i jej niewielka odległość od widowni zapewni niepowtarzalny kontakt z artystami wśród których znajdziemy uczniów poznańskich szkół artystycznych (Szkoły Baletowej Anny Niedźwiedź, Niepublicznej Szkoły Sztuki Tańca w Poznaniu).

Libretto Volva – wieszczka przyszłości przekazuje Białej Sowie Śnieżynkę Lodu – znak wiedzy, mądrości i intuicji. Jej misją jest przeznaczanie istot do zwalczania zła, przez czynienie dobra. Volva objawia się więc Sowie, która jest kochana przez inne istoty. Tym samym obdarza ptaka wyjątkową dojrzałością i rozwagą, którą szanują Bałwanki, Śnieżynki, Wróble i Pingwinki. Jednak nie wszyscy mieszkańcy zimowego świata umieją docenić te cechy. Niechęć płynie zwłaszcza ze strony Kruków i Strachów na Wróble. Dostojnego charakteru Białej Sowy nie pojmuje także Zmarzlak – psotnik, zrzęda i głupiec. Sowa sama musi znaleźć sposób, aby przekonać wszystkie stworzenia, jak ważna jest przyjaźń i zgoda. Potrzebna jest jej jednak opieka. Volva prosi o nią Skadię, boginię zimy, oraz Ananku, wieszczkę przyszłości, które maja za zadanie ochraniać tego cudownego ptaka z pomocą Ludzi Lodu i Dziwnych Stworów. Dzięki działaniom Volvy, a przede wszystkim dzięki szlachetnemu charakterowi Białej Sowy, która z ogromną dojrzałością znosi intrygi otaczających ją istot (np. zaplanowane przez Strachy zaginięcie jednego z Wróbli), udaje się zimowy świat przepełnić harmonią. Równowagę odzyskuje nawet Zmarzlak, który dzięki obcowaniu z Białą Sową, zyskuje mądrość i przestaje cierpieć z powodu własnej głupoty.